Spotify Wrapped 2023 już jest. W Polsce najpopularniejsi raperzy

Freak Fight

Spotify oferuje użytkownikom spersonalizowane doświadczenie muzyczne i publikuje zestawienia najchętniej odtwarzanych utworów, artystów i podcastów 2023 roku. Podobnie jak w latach poprzednich, polscy artyści zdominowali lokalne listy i w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE: EA SPORTS FC 24 WE WSPÓŁPRACY Z PROSTO – DO GRY TRAFIŁY WYJĄTKOWE STROJE ZAPROJEKTOWANE PRZEZ POLSKĄ MARKĘ

Lokalni artyści ponownie zawładnęli top listami Spotify w Polsce

Bez niespodzianek, miłość do polskiej muzyki stale rośnie, co widać wyraźnie po tegorocznych zestawieniach top 10. Na liście najchętniej słuchanych artystów znalazł się zaledwie jeden zagraniczny artysta, a aż 8 na 10 najczęściej odtwarzanych piosenek to utwory polskie. Tylko w tym roku słuchaliśmy lokalnych artystów 18% częściej niż w 2022 roku.

Podobnie jak w latach poprzednich, polski rap zdominował i tegoroczne podsumowanie Wrapped. Na podium najczęściej słuchanych utworów znajdziemy “Taxi” KizoBletkaBeMeloEddie Block i Adash czy “5 INFLUENCEREK” Zeamsona. Zestawienie 10 najczęściej streamowanych artystów otwiera Taco Hemingway, z Whitem 2115 i Kukonem na drugim i trzecim miejscu. Znajdziemy tu zaledwie trzech artystów popowych: sanahDawida Podsiadło i The Weeknd. Najczęściej streamowane albumy w tym roku to projekty kolektywne – “BIZNES RODZINNY” 2115 oraz “club 2020” club 2020Taco Hemingway, zaangażowany w club 2020 znalazł się w tym zestawieniu także z innym, solowym albumem “1-800-OŚWIECENIE”, na miejscu trzecim. W tegorocznym podsumowaniu znaleźli się też debiutanci, czego przykładem jest sukces Cyrko i jej viralowego hitu “Prywatny bal”, z 7. miejscem na liście 10 najchętniej streamowanych utworów.

Spotify Wrapped po raz kolejny potwierdza w jak znakomitej kondycji znajduje się polska muzyka. Cieszymy się, że polscy artyści oraz artystki kontynuują rozpoczętą już kilka lat temu zdecydowaną dominację naszych lokalnych zestawień roku we wszystkich kategoriach

– mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify Polska.

Wśród młodych słuchaczy rozwija się trend, w którym kluczowe przy wybieraniu muzyki jest to, czy pasuje ona do aktualnego nastroju, chwili i czy dobrze towarzyszy temu, co robimy. Potwierdza to popularność takich playlist na Spotify jak SIŁKA 2023 lub mix do grania, oraz tych stworzonych specjalnie na Walentynki, Majówkę, czy lato. 2023 to też z pewnością czas wielkiego sukcesu muzyki z “Barbie” oraz „Chłopów”, polskiego kandydata do Oscara, a także boom popularności BLANKI, Janna oraz innych artystów, którzy zdobyli fanów dzięki Eurowizji.

Wzrost popularności polskich artystów undergroundowych za granicą

Polscy artyści poruszający się w gatunkach takich jak phonk, sigilkore, hyperpop czy krushclub mają ogromną rzeszę fanów poza granicami naszego kraju.

Najbardziej znanym artystą z Polski, który radzi sobie za granicą lepiej niż ci, których znamy z naszych lokalnych list top 10 jest ket4eki z prawie 3 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify. Jego utwór “Hands up!” stał się tak popularny, że obecnie ma 87 milionów odtworzeń. TWISTED, z 3,6 milionami słuchaczy miesięcznie i Nosgov, z prawie 900 tysiącami słuchaczy miesięcznie to kolejni, bardzo popularni poza granicami naszego kraju polscy artyści reprezentujący wspomniane gatunki.

Nie tylko muzyka

Fenomen podcastów wciąż żyje i ma się dobrze. Jeżeli chodzi o polskojęzyczne podcasty na Spotify znajdziemy ich obecnie blisko 20 tysięcy. Rok do roku obserwujemy też prawie 30-procentowy wzrost liczby programów tworzonych przez polskich podcasterów.

Jak pokazują dane, Polacy kochają słuchać interesujących rozmów i wcale nie muszą być one krótkie. Wśród najchętniej słuchanych podcastów w 2023 znajdziemy “Żurnalistę – Rozmowy bez kompromisów” (1. miejsce) oraz “WojewódzkiKędzierski” (3. miejsce). Nie ma nic bardziej wciągającego niż dobra historia, co widać po wysokiej popularności “Kryminatorium” (2. miejsce w zestawieniu). Jak widać, Polacy wciąż uwielbiają kryminały.

Wyniki globalne

Ten rok w muzyce światowej zdecydowanie należał do popu i kobiet-artystek. Najczęściej słuchanymi singlami były “Flowers” Miley Cyrus“Kill Bill” SZA, ale też zeszłoroczny hit Harry’ego Stylesa“As It Was”.

W tym roku Taylor Swift nie tylko pobiła wszelkie możliwe rekordy na Spotify, ale również zajęła 1. miejsce w zestawieniu najchętniej słuchanych artystek i artystów. Tuż za nią znalazł się Bad Bunny, którego „Un Verano Sin Ti” było najchętniej odtwarzanym albumem 2023 roku na Spotify globalnie. Miejsce trzecie zajął The Weeknd.

Najchętniej słuchanymi albumami po wspomnianym „Un Verano Sin Ti” Bad Bunny’ego były “Midnights” Taylor Swift oraz “SOS” SZA.

Więcej nowości w ramach doświadczenia muzycznego Wrapped

Każdego roku Spotify wprowadza nowe funkcjonalności, dzięki którym Wrapped każdego słuchacza jest jeszcze bardziej interesujące i unikalne.

Nowością w tym roku jest opcja “Ja w 2023″, pozwalająca dowiedzieć się, którą z 12 muzycznych osobowości, na podstawie historii odtwarzania, jesteśmy. Kolejnym dodatkiem jest Sound Town. Na podstawie danych, Spotify dopasuje nas do miasta, którego mieszkańcy mają najbardziej spójny z naszym gust muzyczny. Ci, którzy uwielbiają funkcję Blend będą mogą tworzyć playlisty ze znajomymi i ich wynikami podsumowania. Co więcej, użytkownicy zyskają, w ramach Wrapped, możliwość otrzymania wiadomości wideo od tysięcy ulubionych artystów.

Najczęściej słuchane piosenki w Polsce:

 1. Kizo, Bletka, BeMelo, Eddie Block, Adash – Taxi
 2. Zeamsone – 5 INFLUENCEREK
 3. Miley Cyrus – Flowers
 4. David Kushner – Daylight
 5. club2020, Oki, Otsochodzi, Taco Hemingway, Young Leosia, Dwa Sławy, Gruby Mielzky – Malibu Barbie
 6. Dawid Podsiadło – mori
 7. Cyrko, D3W – Prywatny bal
 8. 2115, Bedoes 2115, White 2115, double three, Taco Hemingway – DRESSCODE
 9. Kuban, Favst – na okrągło
 10. Męskie Granie Orkiestra, Igo, Mrozu, Vito Bambino – Supermoce (feat. Igo, Mrozu & Vito Bambino)

Najczęściej słuchani artyści w Polsce:

 1. Taco Hemingway
 2. White 2115
 3. Kukon
 4. Mata
 5. Oki
 6. Gibbs
 7. sanah
 8. Bedoes 2115
 9. The Weeknd
 10. Dawid Podsiadło

Najczęściej słuchane artystki w Polsce:

 1. sanah
 2. Taylor Swift
 3. Lana Del Rey
 4. Daria Zawiałow
 5. Young Leosia
 6. Billie Eilish
 7. Rihanna
 8. Miley Cyrus
 9. bambi
 10. Lady Gaga

Najczęściej słuchane albumy w Polsce:

 1. 2115 – RODZINNY BIZNES
 2. club2020 – club2020
 3. Taco Hemingway – 1-800-OŚWIECENIE
 4. Malik Montana – Adwokat Diabla
 5. Mata – Młody Matczak
 6. Dawid Podsiadło – Lata Dwudzieste
 7. Kuban – spokój.
 8. Oki – PRODUKT47
 9. ReTo – STYXXX
 10. Zeamsone – ???

Najczęściej słuchane podcasty w Polsce:

 1. Żurnalista – Rozmowy bez kompromisów
 2. Kryminatorium
 3. WojewódzkiKędzierski
 4. Piąte: Nie zabijaj
 5. Psychologia, którą warto znać
 6. Przemek Górczyk Podcast
 7. Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka
 8. Imponderabilia – Karol Paciorek
 9. Kwadrans na angielski
 10. banał

Najczęściej słuchane utwory na świecie:

 1. Miley Cyrus – Flowers
 2. SZA – Kill Bill
 3. Harry Styles – As It Was
 4. Jung Kook – Seven (feat. Latto) (Explicit Ver.)
 5. Eslabon Armado – Ella Baila Sola
 6. Taylor Swift – Cruel Summer
 7. Metro Boomin – Creepin’ (with The Weeknd & 21 Savage)
 8. Rema – Calm Down (with Selena Gomez)
 9. Bizarrap, Shakira – Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53
 10. Taylor Swift – Anti-Hero

Najczęściej słuchani artyści na świecie:

 1. Taylor Swift
 2. Bad Bunny
 3. The Weeknd
 4. Drake
 5. Peso Pluma
 6. ​Feid
 7. Travis Scott
 8. SZA
 9. KAROL G
 10. Lana Del Rey

Najczęściej słuchane albumy na świecie:

 1. Bad Bunny – Un Verano Sin Ti
 2. Taylor Swift – Midnights
 3. SZA – SOS
 4. The Weeknd – Starboy
 5. KAROL G – MAÑANA SERÁ BONITO
 6. Morgan Wallen – One Thing At A Time
 7. Taylor Swift – Lover
 8. Metro Boomin – HEROES & VILLAINS
 9. Peso Pluma – GÉNESIS
 10. Harry Styles – Harry’s House

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NASZ WYWIAD: „MOGĘ POWIEDZIEĆ Z DUŻĄ ŚWIADOMOŚCIĄ, ŻE NA TEN MOMENT JESTEM SPEŁNIONY I BĘDĘ PRACOWAŁ NA TO UCZUCIE DALEJ… SORRY, JESTEM ZASPOKOJONY” — WYWIAD Z PRZYŁU

Cała rapgra w jednym miejscu. Obserwuj nas także na – Google News.

fot. kadr z klipu 2115 – NIE MA SPRAWY (ft. Palar, Smxkey Nunno, Fekir, Fryta) [OFFICIAL HOOD VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię

Spotify oferuje użytkownikom spersonalizowane doświadczenie muzyczne i publikuje zestawienia najchętniej odtwarzanych utworów, artystów i podcastów 2023 roku. Podobnie jak w latach poprzednich, polscy artyści zdominowali lokalne listy i w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE: EA SPORTS FC 24 WE WSPÓŁPRACY Z PROSTO – DO GRY TRAFIŁY WYJĄTKOWE STROJE ZAPROJEKTOWANE PRZEZ POLSKĄ MARKĘ

Lokalni artyści ponownie zawładnęli top listami Spotify w Polsce

Bez niespodzianek, miłość do polskiej muzyki stale rośnie, co widać wyraźnie po tegorocznych zestawieniach top 10. Na liście najchętniej słuchanych artystów znalazł się zaledwie jeden zagraniczny artysta, a aż 8 na 10 najczęściej odtwarzanych piosenek to utwory polskie. Tylko w tym roku słuchaliśmy lokalnych artystów 18% częściej niż w 2022 roku.

Podobnie jak w latach poprzednich, polski rap zdominował i tegoroczne podsumowanie Wrapped. Na podium najczęściej słuchanych utworów znajdziemy “Taxi” KizoBletkaBeMeloEddie Block i Adash czy “5 INFLUENCEREK” Zeamsona. Zestawienie 10 najczęściej streamowanych artystów otwiera Taco Hemingway, z Whitem 2115 i Kukonem na drugim i trzecim miejscu. Znajdziemy tu zaledwie trzech artystów popowych: sanahDawida Podsiadło i The Weeknd. Najczęściej streamowane albumy w tym roku to projekty kolektywne – “BIZNES RODZINNY” 2115 oraz “club 2020” club 2020Taco Hemingway, zaangażowany w club 2020 znalazł się w tym zestawieniu także z innym, solowym albumem “1-800-OŚWIECENIE”, na miejscu trzecim. W tegorocznym podsumowaniu znaleźli się też debiutanci, czego przykładem jest sukces Cyrko i jej viralowego hitu “Prywatny bal”, z 7. miejscem na liście 10 najchętniej streamowanych utworów.

Spotify Wrapped po raz kolejny potwierdza w jak znakomitej kondycji znajduje się polska muzyka. Cieszymy się, że polscy artyści oraz artystki kontynuują rozpoczętą już kilka lat temu zdecydowaną dominację naszych lokalnych zestawień roku we wszystkich kategoriach

– mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify Polska.

Wśród młodych słuchaczy rozwija się trend, w którym kluczowe przy wybieraniu muzyki jest to, czy pasuje ona do aktualnego nastroju, chwili i czy dobrze towarzyszy temu, co robimy. Potwierdza to popularność takich playlist na Spotify jak SIŁKA 2023 lub mix do grania, oraz tych stworzonych specjalnie na Walentynki, Majówkę, czy lato. 2023 to też z pewnością czas wielkiego sukcesu muzyki z “Barbie” oraz „Chłopów”, polskiego kandydata do Oscara, a także boom popularności BLANKI, Janna oraz innych artystów, którzy zdobyli fanów dzięki Eurowizji.

Wzrost popularności polskich artystów undergroundowych za granicą

Polscy artyści poruszający się w gatunkach takich jak phonk, sigilkore, hyperpop czy krushclub mają ogromną rzeszę fanów poza granicami naszego kraju.

Najbardziej znanym artystą z Polski, który radzi sobie za granicą lepiej niż ci, których znamy z naszych lokalnych list top 10 jest ket4eki z prawie 3 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify. Jego utwór “Hands up!” stał się tak popularny, że obecnie ma 87 milionów odtworzeń. TWISTED, z 3,6 milionami słuchaczy miesięcznie i Nosgov, z prawie 900 tysiącami słuchaczy miesięcznie to kolejni, bardzo popularni poza granicami naszego kraju polscy artyści reprezentujący wspomniane gatunki.

Nie tylko muzyka

Fenomen podcastów wciąż żyje i ma się dobrze. Jeżeli chodzi o polskojęzyczne podcasty na Spotify znajdziemy ich obecnie blisko 20 tysięcy. Rok do roku obserwujemy też prawie 30-procentowy wzrost liczby programów tworzonych przez polskich podcasterów.

Jak pokazują dane, Polacy kochają słuchać interesujących rozmów i wcale nie muszą być one krótkie. Wśród najchętniej słuchanych podcastów w 2023 znajdziemy “Żurnalistę – Rozmowy bez kompromisów” (1. miejsce) oraz “WojewódzkiKędzierski” (3. miejsce). Nie ma nic bardziej wciągającego niż dobra historia, co widać po wysokiej popularności “Kryminatorium” (2. miejsce w zestawieniu). Jak widać, Polacy wciąż uwielbiają kryminały.

Wyniki globalne

Ten rok w muzyce światowej zdecydowanie należał do popu i kobiet-artystek. Najczęściej słuchanymi singlami były “Flowers” Miley Cyrus“Kill Bill” SZA, ale też zeszłoroczny hit Harry’ego Stylesa“As It Was”.

W tym roku Taylor Swift nie tylko pobiła wszelkie możliwe rekordy na Spotify, ale również zajęła 1. miejsce w zestawieniu najchętniej słuchanych artystek i artystów. Tuż za nią znalazł się Bad Bunny, którego „Un Verano Sin Ti” było najchętniej odtwarzanym albumem 2023 roku na Spotify globalnie. Miejsce trzecie zajął The Weeknd.

Najchętniej słuchanymi albumami po wspomnianym „Un Verano Sin Ti” Bad Bunny’ego były “Midnights” Taylor Swift oraz “SOS” SZA.

Więcej nowości w ramach doświadczenia muzycznego Wrapped

Każdego roku Spotify wprowadza nowe funkcjonalności, dzięki którym Wrapped każdego słuchacza jest jeszcze bardziej interesujące i unikalne.

Nowością w tym roku jest opcja “Ja w 2023″, pozwalająca dowiedzieć się, którą z 12 muzycznych osobowości, na podstawie historii odtwarzania, jesteśmy. Kolejnym dodatkiem jest Sound Town. Na podstawie danych, Spotify dopasuje nas do miasta, którego mieszkańcy mają najbardziej spójny z naszym gust muzyczny. Ci, którzy uwielbiają funkcję Blend będą mogą tworzyć playlisty ze znajomymi i ich wynikami podsumowania. Co więcej, użytkownicy zyskają, w ramach Wrapped, możliwość otrzymania wiadomości wideo od tysięcy ulubionych artystów.

Najczęściej słuchane piosenki w Polsce:

 1. Kizo, Bletka, BeMelo, Eddie Block, Adash – Taxi
 2. Zeamsone – 5 INFLUENCEREK
 3. Miley Cyrus – Flowers
 4. David Kushner – Daylight
 5. club2020, Oki, Otsochodzi, Taco Hemingway, Young Leosia, Dwa Sławy, Gruby Mielzky – Malibu Barbie
 6. Dawid Podsiadło – mori
 7. Cyrko, D3W – Prywatny bal
 8. 2115, Bedoes 2115, White 2115, double three, Taco Hemingway – DRESSCODE
 9. Kuban, Favst – na okrągło
 10. Męskie Granie Orkiestra, Igo, Mrozu, Vito Bambino – Supermoce (feat. Igo, Mrozu & Vito Bambino)

Najczęściej słuchani artyści w Polsce:

 1. Taco Hemingway
 2. White 2115
 3. Kukon
 4. Mata
 5. Oki
 6. Gibbs
 7. sanah
 8. Bedoes 2115
 9. The Weeknd
 10. Dawid Podsiadło

Najczęściej słuchane artystki w Polsce:

 1. sanah
 2. Taylor Swift
 3. Lana Del Rey
 4. Daria Zawiałow
 5. Young Leosia
 6. Billie Eilish
 7. Rihanna
 8. Miley Cyrus
 9. bambi
 10. Lady Gaga

Najczęściej słuchane albumy w Polsce:

 1. 2115 – RODZINNY BIZNES
 2. club2020 – club2020
 3. Taco Hemingway – 1-800-OŚWIECENIE
 4. Malik Montana – Adwokat Diabla
 5. Mata – Młody Matczak
 6. Dawid Podsiadło – Lata Dwudzieste
 7. Kuban – spokój.
 8. Oki – PRODUKT47
 9. ReTo – STYXXX
 10. Zeamsone – ???

Najczęściej słuchane podcasty w Polsce:

 1. Żurnalista – Rozmowy bez kompromisów
 2. Kryminatorium
 3. WojewódzkiKędzierski
 4. Piąte: Nie zabijaj
 5. Psychologia, którą warto znać
 6. Przemek Górczyk Podcast
 7. Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka
 8. Imponderabilia – Karol Paciorek
 9. Kwadrans na angielski
 10. banał

Najczęściej słuchane utwory na świecie:

 1. Miley Cyrus – Flowers
 2. SZA – Kill Bill
 3. Harry Styles – As It Was
 4. Jung Kook – Seven (feat. Latto) (Explicit Ver.)
 5. Eslabon Armado – Ella Baila Sola
 6. Taylor Swift – Cruel Summer
 7. Metro Boomin – Creepin’ (with The Weeknd & 21 Savage)
 8. Rema – Calm Down (with Selena Gomez)
 9. Bizarrap, Shakira – Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53
 10. Taylor Swift – Anti-Hero

Najczęściej słuchani artyści na świecie:

 1. Taylor Swift
 2. Bad Bunny
 3. The Weeknd
 4. Drake
 5. Peso Pluma
 6. ​Feid
 7. Travis Scott
 8. SZA
 9. KAROL G
 10. Lana Del Rey

Najczęściej słuchane albumy na świecie:

 1. Bad Bunny – Un Verano Sin Ti
 2. Taylor Swift – Midnights
 3. SZA – SOS
 4. The Weeknd – Starboy
 5. KAROL G – MAÑANA SERÁ BONITO
 6. Morgan Wallen – One Thing At A Time
 7. Taylor Swift – Lover
 8. Metro Boomin – HEROES & VILLAINS
 9. Peso Pluma – GÉNESIS
 10. Harry Styles – Harry’s House

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ NASZ WYWIAD: „MOGĘ POWIEDZIEĆ Z DUŻĄ ŚWIADOMOŚCIĄ, ŻE NA TEN MOMENT JESTEM SPEŁNIONY I BĘDĘ PRACOWAŁ NA TO UCZUCIE DALEJ… SORRY, JESTEM ZASPOKOJONY” — WYWIAD Z PRZYŁU

Cała rapgra w jednym miejscu. Obserwuj nas także na – Google News.

fot. kadr z klipu 2115 – NIE MA SPRAWY (ft. Palar, Smxkey Nunno, Fekir, Fryta) [OFFICIAL HOOD VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię