Słowik na kanapie z Malikiem. Jeden krok za daleko

Freak Fight

Powrót do tematu Słowika jest niezbędny i w nadchodzących dniach istotnie potrzebny. W nomenklaturze Najmana nosi on zacny przydomek Boss, co dla nierozgarniętego fana MMA VIP (o ile taki istnieje) w nieznacznym stopniu przybliży go do postaci mafijnego działacza i magnata lat 90. Niestety reżyserowana bajka dla dzieci zerwała łańcuchy jakiegokolwiek moralnego PRu, angażując w swoje szeregi gwałciciela, przestępcę, jednego z szefów zbrojnej grupy przestępczej w odradzającym się państwie oraz niszczyciela planów i marzeń zwykłych ludzi. Pseudo resocjalizacja i próby zrobienia z Zielińskiego celebryty to naplucie w twarz wszystkim, których za jego sprawą, życie przewróciło się do góry nogami. Roztrzaskanie czyjegoś biznesu w pył lub celowe zastraszanie to i tak szczęście w nieszczęściu w porównaniu z morzem zbrodni, jakich dopuściła się mafia pruszkowska i jej koledzy z branży.

Punktować Marcina Najmana już nie trzeba. Wyręczył nas Krzysztof Stanowski, który swoim głośnym komentarzem podważył istnienie zbrodniarza w celebryckim świecie i doprowadził do bojkotu przyszłej gali Najmana. Należy się jednak zastanowić, dlaczego zrobiono to tak późno. Diagnoza jest banalna i dotyczy każdego z nas. Zamiast pragmatycznego myślenia wolimy kolokwialne podstawienie pod nos i napawanie się bełkotem najniższego sortu. Dożyliśmy czasów, w których łatwiej jest promować zbrodniarzy i wyrzutki marginesu społecznego niż oddolne inicjatywy społeczne, czy normalnych ludzi z aspiracjami.

ZOBACZ TAKŻE: DZIECI KRZYCZĄ HURRA. RECENZUJEMY NOWEGO SENTINO

Malik Montana trafił w zły moment

Z gangsta rapem utożsamia się wielu i nie ma w tym nic złego, dopóki ktoś robi to w ramach artystycznego wizerunku, czy najzwyklejszej fascynacji. Czerwony alarm rozbrzmiewa w momencie, gdy fascynacja i marketing zamienia się w gloryfikację nieetycznych postaw. W jaki sposób interpretować wspólne zdjęcie Malika Montany i Słowika? Nie znamy okoliczności zrobienia fotografii — fotografii usuniętej przez rapera z Instagrama przy kulminacji szumu na byłego szefa pruszkowskiej mafii — ale możemy być pewni, że nie było to przypadkowe spotkanie. Wydaje się, że Malik zaczął postrzegać nurt gangsta zbyt dosłownie i nie przejrzał dostępnych źródeł, jasno mówiących, że jego nowy kolega ma za uszami o wiele za dużo, aby z dnia na dzień stać się wybielonym biznesmenem. Nie trzeba daleko szukać, aby dowiedzieć się, że obaj nie znają się od pięciu minut. Obaj nadal cieszą się życiem na teledysku do Big Poppa.

Malik Montana usunął zdjęcie ze Słowikiem podczas burzy na byłego szefa mafii pruszkowskiej.
fot. @donmalikmontana

Enigmatyczne usunięcie zdjęcia przez właściciela GM2L to etap glinianych nóg? Niewiele wskazuje na faktyczną skruchę. Bardziej jest to obraz chłodnej kalkulacji i defensywnej postawy wobec bieżącego zamieszania. Zarzewie wywołane przez Stanowskiego spowodowało emocjonalne boom wśród społeczności, w tym sponsorów. Malik mógł zrozumieć, że chwalenie się na publicznej tablicy zdjęciem z jednym z dewastatorów Polski końcówki XX wieku to absurdalny pomysł. Szczególnie że pod ostrzem mogą być tym razem kontrakty finansowe i perspektywiczny odbiór GM2L.

CEJOT JOT: Niespecjalnie mnie dziwi, że dla wielu ludzi gangster potrafi być idolem. To też nie jest tak, że to jakiś „znak czasów”. Moralność naszego gatunku pozostawia wiele do życzenia, od początku naszego istnienia. Niemniej, wydaje się, że jako ludzkość poczyniliśmy już odpowiedni postęp i tego typu rzeczy jak te, nie powinny być dopuszczalne. W środowisku hip-hopowym, romantyzowanie mafijnego życia jest jednak na porządku dziennym. Z czego to wynika? Nie mam pojęcia. Też lubię wszystkie filmy z Al Pacino i De Niro, a Mafia i GTA to jedne z moich ulubionych serii gier, ale odróżniajmy rozrywkę od rzeczywistości. Lubię też kino i gry wojenne, ale jednocześnie brzydzę się bezsensem prawdziwych konfliktów zbrojnych i praniem mózgów młodych ludzi „patriotyzmem”.

W USA mamy taki kawałek „WHO I SMOKE”, gdzie panowie przechwalają się jakich nastolatków odstrzelił ich skład. Są to realne wydarzenia i realni ludzie, a mimo to w komentarzach słuchacze piszą jak bardzo się do tego numeru bujają. To obrzydliwe i straszne, szczególnie, że da się wśród komentujących wyłapać rodziny ofiar, które przeżyły ogromną tragedię i bardzo ich ten utwór boli. Pomyślcie jak oni się z tym czują, że tyle osób wyśmiewa śmierć ich bliskich?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SB MAFFIJA – DOBA HOTELOWA (+ 2115)

Myślę, że u nas, podobnie mogą czuć się ludzie, których bliscy na własnej skórze odczuli działalność Pruszkowa. Zapraszanie Słowika do klipu, wstawianie sobie z nim zdjęć i zalew komentarzy od fanów „jak to fajnie by było wypić łychę z kimś takim” i że „zazdroszczą kontaktów”, to dla mnie jakiś absurd. Przejaw braku jakiegokolwiek taktu i empatii. To głównie młode osoby, które urodziły się długo po działalności gangu i może ciężko ich winić za podziw, skoro ich ulubieni raperzy do tego namawiają, a firmy sponsorują galę, której „bossem” jest Słowik. Słowik, który nie jest żadnym bohaterem kina akcji. To nie jest Tommy Vercetti, Michael Corleone czy Tony Sporano. To nie aktor, który wcielił się w filmie w rolę Ojca Chrzestnego, tylko realna osoba, która popełniała równie realne i obrzydliwe zbrodnie. Nie ma nic godnego podziwu w takim życiu. Nie jest to żadna oznaka męskości i wielkości, tylko słabości. To patologiczne jednostki, które nie potrafiły przystosować się do życia i powinno się je izolować od społeczeństwa.

Nie powinno być miejsca na coś takiego. I naprawdę cieszmy się, a nie wstydźmy, że u nas raperzy „strzelają” się na Instagramie, a nie na koncertach.

35 KOMENTARZE

 1. Święta prawda w tej wypowiedzi. Nie znałeś realiów życia lat 80, 90 to nie podniecaj się. To były gangusy najgorszego sortu. Gwałty czy haracze, na uczciwych ludziach, to tylko namiastka podłości jakie fundowali nam Ci skurwiele, pokroju Zielińskiego (tfuu) vel Słowik. Młody człowieku, zanim się podjarasz tym gadem, wypij szklankę zimnej wody.

 2. To nie do końca tak lata 80 -90 na pewno były lepsze niż teraz jeden drugiego podpierała donosi najgorsze lamusy się stawiają wolał bym wrócić do lat 80-90 jakiś szacunek ,honor się liczył a teraz pluj kurwie w twarz mówi że deszcz pada …a słowika zostawcie w spokoju facet z charakterem a co niektórym brak go i zasad …

 3. Małolaty jarajace się kurwą bydlakiem… Bossem. Ta gnida nie powinna z puchy wypełznąć już nigdy za to co odwijał w tamtych czasach… Poczytajcie o historii tych trutniów…

 4. Jakie zasady może mieć taki ktoś ? O.k zastraszam,podpalam,porywam,biję niewinnych ludzi ale…no wałaśnie ale co ?…nie donoszę ?
  Ten mit też padł w gruzy bo większość z nich nie miała skrupułów najmniejszych donosić i eliminować w ten sposób konkurencję.

 5. Papa srapa. Hahaszkuja sobie wszyscy, ale gacie pełne. Uniżony sługa Tede otwiera butle szampana i grzecznie oddaje w pokłonach. Od razu widać kto jest kim i gdzie jest jego miejsce w szeregu haha…

 6. A czym innym jest miłość do patriotyzmu? Zdycha nie za kraj rządzący przez patologie? Pierdolnij się w cerep, na chuj umierać za nic? Życie jest ważniejsze niż miejsce, no ale dbze że są tacy idioci, wy postrzelacie a my wrócimy, joł

 7. Malik jeszcze ze 20 lat temu to byś z gnatem w ryju nad grobem klęczał Buhahaha ….a teraz z bossem foty na insta…jebać ciapatych maczetami szkoda rąk

  • Problem jest w wymiarze sprawiedliwości, w USA taki gość wgl by nie wyszedł na wolność albo dostałby krzesło. Tutaj kasa zrobiła swoje. Cóż Polska to fajny kraj tylko ludzie kur…y.

 8. Mozna sie zmienic
  First of jak w Pac Fuck you i fuck ypur fals frijd. Najman sobie poradzi jak depnie w jakiekolwiek miejsce supcio , jak nie Grzany Balon. Dwa. Co te swinie z lonkurencji pierdola. Prosiaki co moga nie wpierdalac a wpierdalaja. Supcio ruchy.

 9. Wszyscy teraz mają temat „Słowik ” zdjęcia, fotki,klepanie po ramieniu nawet przez frajerów, hejty bo to zły człowiek i gangus ale żyjemy w wolnym kraju i każdy może się spoufslac z kim chce .

 10. Gangsterstwo u naszych młodocianych niułskuli kończy się na zdjęciach z podstarzałym gangusami. Maluj Montana j jego papa papa, wpuszczam się i papa, pokazuje tylko jakim lamusem był, zanim ktoś niepotrzebnie zrobił go sławnym. Wedle teorii: im wiecej pierdolisz, tym mniej robisz.

 11. Ale, że na świecie żyje więcej gorszych ludzi od Słowika, którzy de facto nie ponieśli/ponieśli niską karę za większe występki.
  Jebać was wswzystkich. Jesteście wszyscy zmienni względem sytuacji. ha tfu na was kurwy

 12. Słowika uniewiniał były prezydent bolek ( dla małolatów nie znających historii lech wałęsa) kupował sobie wolność,za morderstwa,gwałty czy haracze,

 13. Malik od zawsze był dla mnie zagadką, w sensie nie rozumiem fenomenu tego typa. W kawałkach nawija o niczym, na swoich galach pierdoli o niczym, a teraz nagle pod presją tłumu kasuje zdjęcie i już nagle przeprasza za to że dwa dni temu był dumny z owego zdjęcia. Gangster z dupy, raper dupy, człowiek z dupy.

 14. Wszystko w punkt!
  Opisanie człowieka z końcówki poprzedniego stulecia idealne. Promowanie się z nim to kpina!
  A do redaktorów- dwóch facetów to dwaj, obaj, obu, a nie oboje! Oboje to facet z kobietą 😉

 15. Malik i ludzie kogo wy promujecie ? Lumpa i śmiecia jak „słowik” i im podobni? Menta który krzywdził z kolegami nawet nieletnich (dzieci) i ich rodziny? Zjeba który powinien skończyć dożywotnio w pierdlu z innymi pseudo-gangsterami (zwykłymi lumpami). Typ krzywdził kobiety, dzieci. Okradał, torturował i mordował Polaków, polskich przedsiębiorców. Okradał Polskę przez co wy Polacy będziecie mieli niższe emeryturyi wyższe podatki gdyż ktoś musi przecież pokryć to co takie zjeby ukradły. Nie promujcie śmieci, którzy zamordowali, zgwałcili i okradli wiele osób w Polsce w tym nieletnie dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię

Powrót do tematu Słowika jest niezbędny i w nadchodzących dniach istotnie potrzebny. W nomenklaturze Najmana nosi on zacny przydomek Boss, co dla nierozgarniętego fana MMA VIP (o ile taki istnieje) w nieznacznym stopniu przybliży go do postaci mafijnego działacza i magnata lat 90. Niestety reżyserowana bajka dla dzieci zerwała łańcuchy jakiegokolwiek moralnego PRu, angażując w swoje szeregi gwałciciela, przestępcę, jednego z szefów zbrojnej grupy przestępczej w odradzającym się państwie oraz niszczyciela planów i marzeń zwykłych ludzi. Pseudo resocjalizacja i próby zrobienia z Zielińskiego celebryty to naplucie w twarz wszystkim, których za jego sprawą, życie przewróciło się do góry nogami. Roztrzaskanie czyjegoś biznesu w pył lub celowe zastraszanie to i tak szczęście w nieszczęściu w porównaniu z morzem zbrodni, jakich dopuściła się mafia pruszkowska i jej koledzy z branży.

Punktować Marcina Najmana już nie trzeba. Wyręczył nas Krzysztof Stanowski, który swoim głośnym komentarzem podważył istnienie zbrodniarza w celebryckim świecie i doprowadził do bojkotu przyszłej gali Najmana. Należy się jednak zastanowić, dlaczego zrobiono to tak późno. Diagnoza jest banalna i dotyczy każdego z nas. Zamiast pragmatycznego myślenia wolimy kolokwialne podstawienie pod nos i napawanie się bełkotem najniższego sortu. Dożyliśmy czasów, w których łatwiej jest promować zbrodniarzy i wyrzutki marginesu społecznego niż oddolne inicjatywy społeczne, czy normalnych ludzi z aspiracjami.

ZOBACZ TAKŻE: DZIECI KRZYCZĄ HURRA. RECENZUJEMY NOWEGO SENTINO

Malik Montana trafił w zły moment

Z gangsta rapem utożsamia się wielu i nie ma w tym nic złego, dopóki ktoś robi to w ramach artystycznego wizerunku, czy najzwyklejszej fascynacji. Czerwony alarm rozbrzmiewa w momencie, gdy fascynacja i marketing zamienia się w gloryfikację nieetycznych postaw. W jaki sposób interpretować wspólne zdjęcie Malika Montany i Słowika? Nie znamy okoliczności zrobienia fotografii — fotografii usuniętej przez rapera z Instagrama przy kulminacji szumu na byłego szefa pruszkowskiej mafii — ale możemy być pewni, że nie było to przypadkowe spotkanie. Wydaje się, że Malik zaczął postrzegać nurt gangsta zbyt dosłownie i nie przejrzał dostępnych źródeł, jasno mówiących, że jego nowy kolega ma za uszami o wiele za dużo, aby z dnia na dzień stać się wybielonym biznesmenem. Nie trzeba daleko szukać, aby dowiedzieć się, że obaj nie znają się od pięciu minut. Obaj nadal cieszą się życiem na teledysku do Big Poppa.

Malik Montana usunął zdjęcie ze Słowikiem podczas burzy na byłego szefa mafii pruszkowskiej.
fot. @donmalikmontana

Enigmatyczne usunięcie zdjęcia przez właściciela GM2L to etap glinianych nóg? Niewiele wskazuje na faktyczną skruchę. Bardziej jest to obraz chłodnej kalkulacji i defensywnej postawy wobec bieżącego zamieszania. Zarzewie wywołane przez Stanowskiego spowodowało emocjonalne boom wśród społeczności, w tym sponsorów. Malik mógł zrozumieć, że chwalenie się na publicznej tablicy zdjęciem z jednym z dewastatorów Polski końcówki XX wieku to absurdalny pomysł. Szczególnie że pod ostrzem mogą być tym razem kontrakty finansowe i perspektywiczny odbiór GM2L.

CEJOT JOT: Niespecjalnie mnie dziwi, że dla wielu ludzi gangster potrafi być idolem. To też nie jest tak, że to jakiś „znak czasów”. Moralność naszego gatunku pozostawia wiele do życzenia, od początku naszego istnienia. Niemniej, wydaje się, że jako ludzkość poczyniliśmy już odpowiedni postęp i tego typu rzeczy jak te, nie powinny być dopuszczalne. W środowisku hip-hopowym, romantyzowanie mafijnego życia jest jednak na porządku dziennym. Z czego to wynika? Nie mam pojęcia. Też lubię wszystkie filmy z Al Pacino i De Niro, a Mafia i GTA to jedne z moich ulubionych serii gier, ale odróżniajmy rozrywkę od rzeczywistości. Lubię też kino i gry wojenne, ale jednocześnie brzydzę się bezsensem prawdziwych konfliktów zbrojnych i praniem mózgów młodych ludzi „patriotyzmem”.

W USA mamy taki kawałek „WHO I SMOKE”, gdzie panowie przechwalają się jakich nastolatków odstrzelił ich skład. Są to realne wydarzenia i realni ludzie, a mimo to w komentarzach słuchacze piszą jak bardzo się do tego numeru bujają. To obrzydliwe i straszne, szczególnie, że da się wśród komentujących wyłapać rodziny ofiar, które przeżyły ogromną tragedię i bardzo ich ten utwór boli. Pomyślcie jak oni się z tym czują, że tyle osób wyśmiewa śmierć ich bliskich?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: SB MAFFIJA – DOBA HOTELOWA (+ 2115)

Myślę, że u nas, podobnie mogą czuć się ludzie, których bliscy na własnej skórze odczuli działalność Pruszkowa. Zapraszanie Słowika do klipu, wstawianie sobie z nim zdjęć i zalew komentarzy od fanów „jak to fajnie by było wypić łychę z kimś takim” i że „zazdroszczą kontaktów”, to dla mnie jakiś absurd. Przejaw braku jakiegokolwiek taktu i empatii. To głównie młode osoby, które urodziły się długo po działalności gangu i może ciężko ich winić za podziw, skoro ich ulubieni raperzy do tego namawiają, a firmy sponsorują galę, której „bossem” jest Słowik. Słowik, który nie jest żadnym bohaterem kina akcji. To nie jest Tommy Vercetti, Michael Corleone czy Tony Sporano. To nie aktor, który wcielił się w filmie w rolę Ojca Chrzestnego, tylko realna osoba, która popełniała równie realne i obrzydliwe zbrodnie. Nie ma nic godnego podziwu w takim życiu. Nie jest to żadna oznaka męskości i wielkości, tylko słabości. To patologiczne jednostki, które nie potrafiły przystosować się do życia i powinno się je izolować od społeczeństwa.

Nie powinno być miejsca na coś takiego. I naprawdę cieszmy się, a nie wstydźmy, że u nas raperzy „strzelają” się na Instagramie, a nie na koncertach.

35 KOMENTARZE

 1. Święta prawda w tej wypowiedzi. Nie znałeś realiów życia lat 80, 90 to nie podniecaj się. To były gangusy najgorszego sortu. Gwałty czy haracze, na uczciwych ludziach, to tylko namiastka podłości jakie fundowali nam Ci skurwiele, pokroju Zielińskiego (tfuu) vel Słowik. Młody człowieku, zanim się podjarasz tym gadem, wypij szklankę zimnej wody.

 2. To nie do końca tak lata 80 -90 na pewno były lepsze niż teraz jeden drugiego podpierała donosi najgorsze lamusy się stawiają wolał bym wrócić do lat 80-90 jakiś szacunek ,honor się liczył a teraz pluj kurwie w twarz mówi że deszcz pada …a słowika zostawcie w spokoju facet z charakterem a co niektórym brak go i zasad …

 3. Małolaty jarajace się kurwą bydlakiem… Bossem. Ta gnida nie powinna z puchy wypełznąć już nigdy za to co odwijał w tamtych czasach… Poczytajcie o historii tych trutniów…

 4. Jakie zasady może mieć taki ktoś ? O.k zastraszam,podpalam,porywam,biję niewinnych ludzi ale…no wałaśnie ale co ?…nie donoszę ?
  Ten mit też padł w gruzy bo większość z nich nie miała skrupułów najmniejszych donosić i eliminować w ten sposób konkurencję.

 5. Papa srapa. Hahaszkuja sobie wszyscy, ale gacie pełne. Uniżony sługa Tede otwiera butle szampana i grzecznie oddaje w pokłonach. Od razu widać kto jest kim i gdzie jest jego miejsce w szeregu haha…

 6. A czym innym jest miłość do patriotyzmu? Zdycha nie za kraj rządzący przez patologie? Pierdolnij się w cerep, na chuj umierać za nic? Życie jest ważniejsze niż miejsce, no ale dbze że są tacy idioci, wy postrzelacie a my wrócimy, joł

 7. Malik jeszcze ze 20 lat temu to byś z gnatem w ryju nad grobem klęczał Buhahaha ….a teraz z bossem foty na insta…jebać ciapatych maczetami szkoda rąk

  • Problem jest w wymiarze sprawiedliwości, w USA taki gość wgl by nie wyszedł na wolność albo dostałby krzesło. Tutaj kasa zrobiła swoje. Cóż Polska to fajny kraj tylko ludzie kur…y.

 8. Mozna sie zmienic
  First of jak w Pac Fuck you i fuck ypur fals frijd. Najman sobie poradzi jak depnie w jakiekolwiek miejsce supcio , jak nie Grzany Balon. Dwa. Co te swinie z lonkurencji pierdola. Prosiaki co moga nie wpierdalac a wpierdalaja. Supcio ruchy.

 9. Wszyscy teraz mają temat „Słowik ” zdjęcia, fotki,klepanie po ramieniu nawet przez frajerów, hejty bo to zły człowiek i gangus ale żyjemy w wolnym kraju i każdy może się spoufslac z kim chce .

 10. Gangsterstwo u naszych młodocianych niułskuli kończy się na zdjęciach z podstarzałym gangusami. Maluj Montana j jego papa papa, wpuszczam się i papa, pokazuje tylko jakim lamusem był, zanim ktoś niepotrzebnie zrobił go sławnym. Wedle teorii: im wiecej pierdolisz, tym mniej robisz.

 11. Ale, że na świecie żyje więcej gorszych ludzi od Słowika, którzy de facto nie ponieśli/ponieśli niską karę za większe występki.
  Jebać was wswzystkich. Jesteście wszyscy zmienni względem sytuacji. ha tfu na was kurwy

 12. Słowika uniewiniał były prezydent bolek ( dla małolatów nie znających historii lech wałęsa) kupował sobie wolność,za morderstwa,gwałty czy haracze,

 13. Malik od zawsze był dla mnie zagadką, w sensie nie rozumiem fenomenu tego typa. W kawałkach nawija o niczym, na swoich galach pierdoli o niczym, a teraz nagle pod presją tłumu kasuje zdjęcie i już nagle przeprasza za to że dwa dni temu był dumny z owego zdjęcia. Gangster z dupy, raper dupy, człowiek z dupy.

 14. Wszystko w punkt!
  Opisanie człowieka z końcówki poprzedniego stulecia idealne. Promowanie się z nim to kpina!
  A do redaktorów- dwóch facetów to dwaj, obaj, obu, a nie oboje! Oboje to facet z kobietą 😉

 15. Malik i ludzie kogo wy promujecie ? Lumpa i śmiecia jak „słowik” i im podobni? Menta który krzywdził z kolegami nawet nieletnich (dzieci) i ich rodziny? Zjeba który powinien skończyć dożywotnio w pierdlu z innymi pseudo-gangsterami (zwykłymi lumpami). Typ krzywdził kobiety, dzieci. Okradał, torturował i mordował Polaków, polskich przedsiębiorców. Okradał Polskę przez co wy Polacy będziecie mieli niższe emeryturyi wyższe podatki gdyż ktoś musi przecież pokryć to co takie zjeby ukradły. Nie promujcie śmieci, którzy zamordowali, zgwałcili i okradli wiele osób w Polsce w tym nieletnie dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię