Sensi, Spinache i Proceente w nostalgicznym kawałku o Walkmanie

fot. kadr z klipu

Na YouTube pojawił się trzeci singiel promujący projekt „Respect For Tape”. W kawałku „Walkman”, swoje siły połaczyli Sensi, Spinache oraz Proceente. Za produkcję odpowiada Latarnik, a za cuty Mr Krime.

Gusta młodych słuchaczy żyjących w czasach konsoli Pegasus i gumy Turbo kształtowały się inaczej niż obecnie. Kanały telewizyjne, takie jak MTV czy VIVA, stacje radiowe, lokalne sklepy muzyczne, weekendowe giełdy – wszystko to było ówczesnym YouTubem, Spotify’em czy Soundcloudem. Nierzadko też kolega z nagrywarką CD i dostępem do internetu stanowił przepustkę do muzycznego świata. Niedostępność potęgowała apetyt. O muzykę było trudniej, ale czy to oznacza, że było gorzej?

W dniu premiery klipu chcemy oddać hołd wynalazcy kasety magnetofonowej – Lou Ottensowi, a także firmie Sony, która zaprojektowała pierwszy przenośny odtwarzacz o nazwie Sony Walkman.czytamy w opisie

Czym jest projekt „Respect For Tape”?

Projekt „Respect For Tape” to hołd oddany kasecie magnetofonowej – nośnikowi przechowującemu nie tylko wyjątkową muzykę, ale również piękne wspomnienia. Ktoś pomyślałby, że to jedynie kilkadziesiąt metrów taśmy zawiniętej w kawałku plastiku, jednak dla wielu to coś znacznie więcej. Dzięki kasecie upływ lat jest jedynie pozorny – wraz z wciśnięciem przycisku PLAY, słuchacz może przenieść się w dowolną czasoprzestrzeń przy dźwiękach głębokiego basu i rytmicznych werbli.

„Respect For Tape” tworzono z czystej zajawki i kolekcjonerskiej pasji, w których nieustannie tli się młodzieńczy zapał. Główną ideą niniejszej inicjatywy jest powrót do lat 90-tych, kiedy to miłośnicy rapu ubrani w baggy przemierzali pewnym krokiem osiedle, słuchając boombapowych brzmień zza oceanu i pierwszych nagrywek lokalnych emcees płynących z bateriożernych walkmanów.

Ciekawe tematy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię

Ciekawe tematy