Raperzy na emeryturze i od święta — co jak nie rap?

Freak Fight

Wizja pracy jako raper przez całe życie wydaje się równie piękna, jak i mocno nieprawdopodobna. Gusta słuchaczy na przestrzeni lat się zmieniają, a nie każdy artysta jest w stanie podążać za aktualnymi trendami lub najzwyczajniej w świecie – nie ma na to ochoty. W takim wypadku często jest zmuszony znaleźć sobie inną poboczną pracę, która pozwoli mu się utrzymać. Są też tacy, którzy nigdy nie stawiali na muzykę w całości, a traktowali ją jako poboczne hobby. Jak przy okazji udało się zarobić, to w ogóle bajka. 

Dziś porozmawiamy sobie o postaciach w polskim hip-hopie, których ścieżka życiowa w mniejszym lub większym stopniu zboczyła z robienia muzyki. 

MIESZKO, MIESZKO

Na pierwszy ogień leci istna legenda polskiej sceny muzycznej – Mieszko z Grupy Operacyjnej. Myślę, że podobnie jak ja, wielu z was właśnie od tych wariatów zaczynało swoją historię z polskim hip-hopem. Zachęcali śmiesznymi i dość dofinansowanymi (jak na tamte czasy) klipami. Zespół zawiesił działalność w 2012 roku. Mieszko aktualnie działa w szeroko pojętych mediach i marketingu. Na swoim koncie ma współprace z takimi firmami jak: cinkciarz.pl (gdzie, jak podaje Wikipedia, między innymi grał w spotach reklamowych), eobuwie, oraz neonet. Były raper na swoim Instagramie opisuje się jako Specjalista od PRu. Były raper próbuje swoich sił w produkcji video. Był odpowiedzialny chociażby za reżyserię i scenariusz klipu do numeru ,,Pondemia” Widać, że Mieszko po rozpadzie duetu nie próżnował i popchnął swoją życiową ścieżkę do przodu. Ciekawe, jak panowie odnaleźliby się w aktualnych rapowych realiach.

ROWERY, ANGIELSKI I PRAGA PÓŁNOC

Przejdźmy do kolejnego weterana polskiej sceny rapowej, czyli Eldoki. Mimo że nie zakończył swojej muzycznej ścieżki w stu procentach, to można spokojnie powiedzieć, że jego intensywność w wydawaniu nowych rzeczy jest znikoma. Czym więc zajmował się Eldo, gdy muzyka zeszła u niego na drugi plan? Swojego czasu Leszek pracował w sklepie rowerowym, a następnie w radiu ”Weszło”. Wspomina o tym Krzysztof Stanowski w programie ”Hejt Park” z gościnnym udziałem Jasia Kapeli:

On w pewnym momencie był na szycie i grał mnóstwo koncertów i generalnie wszyscy go znali. Potem pewnie w jakiś sposób roztrwonił te pieniądze. Wiesz co zrobił? Poszedł pracować do sklepu rowerowego, a potem pracował u mnie w radiu. Nie twierdził, że coś mu się należy. Po prostu jak był na szczycie, to zarabiał, jak przestał, to poszedł do pracy. Dalej nagrywał, tylko skręcał, czy sprzedawał te rowery, wracał do domu i wtedy pisał

Sklep rowerowy nie był przypadkiem, ponieważ Eldo od dawna jest mocno wkręcony właśnie w kolarstwo. Jednak na wymienionych wyżej fuchach się nie kończy. Leszek miał okazję wejść w rolę przewodnika i oprowadzać ludzi po warszawskiej Pradze Północ. To dalej nic, ponieważ przez chwilę był on nawet nauczycielem. Swój epizod za nauczycielskim biurkiem odbył w prywatnej szkole języka angielskiego ”English Splash”. Czym aktualnie zajmuje się Eldo, nie jest mi do końca znane, jednak po wymienionych wyżej stanowiskach widać, że żadna praca mu nie straszna.

Słowo Weteran użyte przeze mnie wyżej pasowałoby do większości jak nie do wszystkich dzisiejszych graczy. Co tu dużo mówić, nowa fala jeszcze będzie miała czas, żeby wyjść z mody. Póki co, niech się nacieszą. 

WARSZAFSKIE RADIO

Numer Raz, czyli jeden z członków rapowego składu Warszafski Deszcz, z muzyką i pracą głosem jest dalej mocno związany, jednak nie chodzi tu bezpośrednio o jej tworzenie, a o radio. Chodzi dokładnie o internetową rozgłośnię ”Czwórka”, gdzie Michał miał nawet swój własny segment pt. ”Numer raz na fali”. W ramach tych audycji przeprowadzał wywiady z różnymi personami polskiego hip-hopu. Gościli u niego między innymi: Peja, Tede, Eldoka, czy Bonson. Numer miał również swój udział w tworzeniu odcinków do ”CGM Rap Podcast”.

PRAWNICZY RAP?

Teraz zrobi się trochę poważniej, ponieważ weźmiemy na tapet Łonę. Człowieka, który wykorzystuje potencjał języka polskiego jak mało kto, a słuchanie jego utworów to istna przyjemność dla ucha. Pasuje to trochę do tego, czym zajmuje się on na co dzień, ponieważ, Panie i Panowie, raper Łona jest prawnikiem. Wikipedia dodaje mu również dostojnie brzmiący ”przydomek”: eksperta w dziedzinie prawa własności intelektualnej. Nie jest to jedyny raper-prawnik. Legenda podziemia, przez wielu uważany za najlepszego polskiego rapera w historii, Smarki Smark, również ukończył studia prawnicze. Zapewne już nie łamie przepisów w stylu osiedlowy oldschool.

ZOBACZ TAKŻE: Brudne Serca na Wigilię. Fenomen Smarka i Zkibwoya

Prawo nie jest jednak domeną jedynie raperów — raperka WdoWa, jak może nie wszyscy wiedzą, również z wykształcenia jest prawniczką. O jej pracy możecie dowiedzieć się trochę więcej z wywiadu przeprowadzonego przez Krzysztofa Nowaka i Marcina Flinta na youtube’owym kanale IDĘWTANGO:

RAPER YOUTUBER

Odbijamy od poważnej pracy i schodzimy na YouTube (hehe), a wracamy w nie byle jakim towarzystwie, bo z samym Wuwuniem. Od robienia muzyki na poważnie odszedł on już dawno temu i moim zdaniem było to bardzo mądre posunięcie. Aktualnie Marcin prowadzi projekt o nazwie ”Pal Hajs TV” na swoim youtube’owym kanale. Motyw przewodni wszystkich filmów na jego kanale brzmi następująco: bawiąc uczy, ucząc bawi. Najśmieszniejsze jest to, że przesłanka w tym przypadku ma sens i faktycznie się sprawdza. Z jednej strony mamy pijanego gościa, który ledwo trzyma się na nogach, a w jego oczach widzimy obłęd i pogubienie. Z drugiej natomiast, ten sam gość, w tym samym czasie, opowiada nam historię danego bagna, drzewa, czy zamku.

Marcin posiada również swojego patronite’a, na którym wspiera go prawie 1000 patronów, łączną kwotą bliską 20. tysiącom złotych. Kontakt WuWunia z widzami jest niesamowity, a świadczą o tym chociażby coroczne zloty patronów, na których dzieją się rzeczy, które naprawdę trudno opisać słowami.

Na jego kanale możemy zobaczyć również serię filmów ze świętowania urodzin Tedego czy wywiady z najróżniejszymi personami polskiego internetu: od Lecha Rocha Pawlaka, przez Mateusza Szweda, po Martę Linkiewicz. Marcin nie odszedł w stu procentach od robienia muzyki, i w przeciągu dwóch lat wydał 3 numery: CHWDK, Melanżu Wojownicy i Pijacy Są Cacy. W jednym z nich pada nawet wers pasujący idealnie do naszego dzisiejszego tematu: 

”Jestem reprezentantem nowego zawodu

 Jeszcze nie ma nazwy, ale pracujemy nad tym’’ nawija WuWunio w numerze „Pijacy Są Cacy”.

ERNEST I JEGO BIZNESY

Nie zatrzymujemy się na samym ”Pal Hajsie’’ i przechodzimy do następnych przykładów. Pochylmy się trochę nad REDem. Raper już w dawnej przeszłości nie opierał swojej życiowej ścieżki tylko na muzyce. Na początku lat dwutysięcznych Ernest został prezenterem MTV. W ramach tego przeprowadzał kultowe i legendarne dziś wywiady z raperami. Red tak wspomina swój start w telewizji: 

zostało trzydziestu, wróciłem, zostało dwóch — ja i baba. Ja miałem być: Pan wiedza, a ona ta ładna z przodu. Zrobili nam testy. Moją aurą tak ją zjadłem, że zostałem prezenterem MTV. To nie przez fart, nie znałem nikogo, byłem prostym chłopakiem z Krakowa.” — mówi Red w wywiadzie dla ”MMM – bądź na bieżąco”

Wróćmy jednak trochę bliżej. Blisko 2 lata temu Ernest udzielił wywiadu Winiemu, podczas którego powiedział z czego aktualnie się utrzymuje. 

Dowiadujemy się między innymi, że Ernest bawi(ł) się w deweloperkę oraz w menadżera sportowego: 

Stary, mam swoje nieruchomości, na których zarabiam za granicą. Kiedy zarobiłem trochę pieniążków z muzyki i z innych rzeczy to nie wydawałem tego na koks, dziwki, czy portki philippa pleina, tylko wkładam do skarbonki, bo wiedziałem, że nieruchomości będą się kiedyś opłacać. Polecam nieruchomości, a nie ku*wa konto w banku… bawię się mocno w menadżerkę, mam zajebistych fighterów w KSW i nie tylko.’

Raper napomknął również o współpracy z Polsatem przy gali FFF oraz z Warner Music. W styczniu ubiegłego roku zaczął współpracę z profesjonalnym managementem zawodników sportów walki — Artnox

Do Teamu Artnox Fight Sport dołącza kolorowy ptak polsko/chorwackiej sceny muzycznej, a także mixmartialarts RED aka BalkanBoy — Ernest „Red” Ivanda będzie odpowiedzialny za wyszukiwanie talentów na Bałkanach, we Francji oraz w krajach południowych. A do tego wraz z Redem ogłosimy już niedługo newsa, który powali na kolana nasze polskie piekiełko MMA czytamy w facebookowym poście

Nie można zapomnieć, że Ernest działał również z CGMem. Na ich youtubowym kanale miał swój własny segment pt. ”CZERWONA KARTKA PODCAST”. Wystąpili u niego tacy goście jak: Blanka Lipińska, Malik Montana, Jan Błachowicz, czy Dziarma. O tym przedsięwzięciu mówi:

To jest akurat totalny fun, przypomina mi to stare dobre czasy, a mam do nich sentyment, kiedy byłem prezenterem w MTV. Lubię, kiedy to nie jest wywiad, a bardziej rozmowa. tłumaczy w rozmowie z Winim.

CZŁOWIEK ORKIESTRA

No i w końcu istna wisienka na torcie, crème de la crème, czyli Wujek Samo Zło, który miał najbardziej barwną życiową karierę spośród wszystkich dziś omawianych.

Niegdyś wcielał się w prowadzącego programu ”Rap Kanapa”, gdzie przeprowadzał rozmowy z rapowymi personami. Wzięli w nim udział m.in.: Grubson, Bisz, Donatan, Pono. Jednak tutaj dalej krążymy wokół muzyki, a czy wiecie, że Wujek miał krótki romans z polityką? Kandydował on z komitetu ”Wygra Warszawa” na radnego dzielnicy Wola w Warszawie. Maciej ma na koncie również kilka akcji konferansjerskich. Prowadził hip-hop night battle, czy Rap History Battle. Sporty walki też musiał odbębnić – stoczył walkę z Arabem na gali FEN 24. Odniósł on wówczas porażkę, przegrywając w drugiej rundzie. Nie możemy zapomnieć o jeszcze jednym występie Wujka w pewnym programie telewizyjnym. Mowa tu o ”Ninja Warrior Polska”, gdzie uciekał przed ludźmi przebranymi w stroje t-rexa… Jestem skłonny stwierdzić, że Wujek ma potężne parcie na szkło i lubi zabierać głos przed kamerą. Przygotowałem nawet listę wybranych stacji/kanałów, w których miał on swój gościnny udział: Gazeta Polska VD, Superstacja, Polskie Akcenty w Zagranicznych Filmach, Żołnierze Chrystusa, czy telewizja TVP. Myślę, a nawet jestem przekonany, że to tylko część pozycji z długiego cv Wujka Samo Zło aka człowieka orkiestry.

fot eldo. Galeria Wileńska: https://www.facebook.com/page/229925377022391/search/?q=eldo

fot.Wujek: kadr z filmu WUJEK SAMO ZŁO vs ARAB (ringpolska), Łona: kadr z klipu ”Błąd”, Red: kadr z wywiadu dla MMA – bądź na bieżąco, wuwunio: kadr z video Pal Hajs TV – 144 – Szósty Zlot Patronów Pal Hajs TV

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię

Wizja pracy jako raper przez całe życie wydaje się równie piękna, jak i mocno nieprawdopodobna. Gusta słuchaczy na przestrzeni lat się zmieniają, a nie każdy artysta jest w stanie podążać za aktualnymi trendami lub najzwyczajniej w świecie – nie ma na to ochoty. W takim wypadku często jest zmuszony znaleźć sobie inną poboczną pracę, która pozwoli mu się utrzymać. Są też tacy, którzy nigdy nie stawiali na muzykę w całości, a traktowali ją jako poboczne hobby. Jak przy okazji udało się zarobić, to w ogóle bajka. 

Dziś porozmawiamy sobie o postaciach w polskim hip-hopie, których ścieżka życiowa w mniejszym lub większym stopniu zboczyła z robienia muzyki. 

MIESZKO, MIESZKO

Na pierwszy ogień leci istna legenda polskiej sceny muzycznej – Mieszko z Grupy Operacyjnej. Myślę, że podobnie jak ja, wielu z was właśnie od tych wariatów zaczynało swoją historię z polskim hip-hopem. Zachęcali śmiesznymi i dość dofinansowanymi (jak na tamte czasy) klipami. Zespół zawiesił działalność w 2012 roku. Mieszko aktualnie działa w szeroko pojętych mediach i marketingu. Na swoim koncie ma współprace z takimi firmami jak: cinkciarz.pl (gdzie, jak podaje Wikipedia, między innymi grał w spotach reklamowych), eobuwie, oraz neonet. Były raper na swoim Instagramie opisuje się jako Specjalista od PRu. Były raper próbuje swoich sił w produkcji video. Był odpowiedzialny chociażby za reżyserię i scenariusz klipu do numeru ,,Pondemia” Widać, że Mieszko po rozpadzie duetu nie próżnował i popchnął swoją życiową ścieżkę do przodu. Ciekawe, jak panowie odnaleźliby się w aktualnych rapowych realiach.

ROWERY, ANGIELSKI I PRAGA PÓŁNOC

Przejdźmy do kolejnego weterana polskiej sceny rapowej, czyli Eldoki. Mimo że nie zakończył swojej muzycznej ścieżki w stu procentach, to można spokojnie powiedzieć, że jego intensywność w wydawaniu nowych rzeczy jest znikoma. Czym więc zajmował się Eldo, gdy muzyka zeszła u niego na drugi plan? Swojego czasu Leszek pracował w sklepie rowerowym, a następnie w radiu ”Weszło”. Wspomina o tym Krzysztof Stanowski w programie ”Hejt Park” z gościnnym udziałem Jasia Kapeli:

On w pewnym momencie był na szycie i grał mnóstwo koncertów i generalnie wszyscy go znali. Potem pewnie w jakiś sposób roztrwonił te pieniądze. Wiesz co zrobił? Poszedł pracować do sklepu rowerowego, a potem pracował u mnie w radiu. Nie twierdził, że coś mu się należy. Po prostu jak był na szczycie, to zarabiał, jak przestał, to poszedł do pracy. Dalej nagrywał, tylko skręcał, czy sprzedawał te rowery, wracał do domu i wtedy pisał

Sklep rowerowy nie był przypadkiem, ponieważ Eldo od dawna jest mocno wkręcony właśnie w kolarstwo. Jednak na wymienionych wyżej fuchach się nie kończy. Leszek miał okazję wejść w rolę przewodnika i oprowadzać ludzi po warszawskiej Pradze Północ. To dalej nic, ponieważ przez chwilę był on nawet nauczycielem. Swój epizod za nauczycielskim biurkiem odbył w prywatnej szkole języka angielskiego ”English Splash”. Czym aktualnie zajmuje się Eldo, nie jest mi do końca znane, jednak po wymienionych wyżej stanowiskach widać, że żadna praca mu nie straszna.

Słowo Weteran użyte przeze mnie wyżej pasowałoby do większości jak nie do wszystkich dzisiejszych graczy. Co tu dużo mówić, nowa fala jeszcze będzie miała czas, żeby wyjść z mody. Póki co, niech się nacieszą. 

WARSZAFSKIE RADIO

Numer Raz, czyli jeden z członków rapowego składu Warszafski Deszcz, z muzyką i pracą głosem jest dalej mocno związany, jednak nie chodzi tu bezpośrednio o jej tworzenie, a o radio. Chodzi dokładnie o internetową rozgłośnię ”Czwórka”, gdzie Michał miał nawet swój własny segment pt. ”Numer raz na fali”. W ramach tych audycji przeprowadzał wywiady z różnymi personami polskiego hip-hopu. Gościli u niego między innymi: Peja, Tede, Eldoka, czy Bonson. Numer miał również swój udział w tworzeniu odcinków do ”CGM Rap Podcast”.

PRAWNICZY RAP?

Teraz zrobi się trochę poważniej, ponieważ weźmiemy na tapet Łonę. Człowieka, który wykorzystuje potencjał języka polskiego jak mało kto, a słuchanie jego utworów to istna przyjemność dla ucha. Pasuje to trochę do tego, czym zajmuje się on na co dzień, ponieważ, Panie i Panowie, raper Łona jest prawnikiem. Wikipedia dodaje mu również dostojnie brzmiący ”przydomek”: eksperta w dziedzinie prawa własności intelektualnej. Nie jest to jedyny raper-prawnik. Legenda podziemia, przez wielu uważany za najlepszego polskiego rapera w historii, Smarki Smark, również ukończył studia prawnicze. Zapewne już nie łamie przepisów w stylu osiedlowy oldschool.

ZOBACZ TAKŻE: Brudne Serca na Wigilię. Fenomen Smarka i Zkibwoya

Prawo nie jest jednak domeną jedynie raperów — raperka WdoWa, jak może nie wszyscy wiedzą, również z wykształcenia jest prawniczką. O jej pracy możecie dowiedzieć się trochę więcej z wywiadu przeprowadzonego przez Krzysztofa Nowaka i Marcina Flinta na youtube’owym kanale IDĘWTANGO:

RAPER YOUTUBER

Odbijamy od poważnej pracy i schodzimy na YouTube (hehe), a wracamy w nie byle jakim towarzystwie, bo z samym Wuwuniem. Od robienia muzyki na poważnie odszedł on już dawno temu i moim zdaniem było to bardzo mądre posunięcie. Aktualnie Marcin prowadzi projekt o nazwie ”Pal Hajs TV” na swoim youtube’owym kanale. Motyw przewodni wszystkich filmów na jego kanale brzmi następująco: bawiąc uczy, ucząc bawi. Najśmieszniejsze jest to, że przesłanka w tym przypadku ma sens i faktycznie się sprawdza. Z jednej strony mamy pijanego gościa, który ledwo trzyma się na nogach, a w jego oczach widzimy obłęd i pogubienie. Z drugiej natomiast, ten sam gość, w tym samym czasie, opowiada nam historię danego bagna, drzewa, czy zamku.

Marcin posiada również swojego patronite’a, na którym wspiera go prawie 1000 patronów, łączną kwotą bliską 20. tysiącom złotych. Kontakt WuWunia z widzami jest niesamowity, a świadczą o tym chociażby coroczne zloty patronów, na których dzieją się rzeczy, które naprawdę trudno opisać słowami.

Na jego kanale możemy zobaczyć również serię filmów ze świętowania urodzin Tedego czy wywiady z najróżniejszymi personami polskiego internetu: od Lecha Rocha Pawlaka, przez Mateusza Szweda, po Martę Linkiewicz. Marcin nie odszedł w stu procentach od robienia muzyki, i w przeciągu dwóch lat wydał 3 numery: CHWDK, Melanżu Wojownicy i Pijacy Są Cacy. W jednym z nich pada nawet wers pasujący idealnie do naszego dzisiejszego tematu: 

”Jestem reprezentantem nowego zawodu

 Jeszcze nie ma nazwy, ale pracujemy nad tym’’ nawija WuWunio w numerze „Pijacy Są Cacy”.

ERNEST I JEGO BIZNESY

Nie zatrzymujemy się na samym ”Pal Hajsie’’ i przechodzimy do następnych przykładów. Pochylmy się trochę nad REDem. Raper już w dawnej przeszłości nie opierał swojej życiowej ścieżki tylko na muzyce. Na początku lat dwutysięcznych Ernest został prezenterem MTV. W ramach tego przeprowadzał kultowe i legendarne dziś wywiady z raperami. Red tak wspomina swój start w telewizji: 

zostało trzydziestu, wróciłem, zostało dwóch — ja i baba. Ja miałem być: Pan wiedza, a ona ta ładna z przodu. Zrobili nam testy. Moją aurą tak ją zjadłem, że zostałem prezenterem MTV. To nie przez fart, nie znałem nikogo, byłem prostym chłopakiem z Krakowa.” — mówi Red w wywiadzie dla ”MMM – bądź na bieżąco”

Wróćmy jednak trochę bliżej. Blisko 2 lata temu Ernest udzielił wywiadu Winiemu, podczas którego powiedział z czego aktualnie się utrzymuje. 

Dowiadujemy się między innymi, że Ernest bawi(ł) się w deweloperkę oraz w menadżera sportowego: 

Stary, mam swoje nieruchomości, na których zarabiam za granicą. Kiedy zarobiłem trochę pieniążków z muzyki i z innych rzeczy to nie wydawałem tego na koks, dziwki, czy portki philippa pleina, tylko wkładam do skarbonki, bo wiedziałem, że nieruchomości będą się kiedyś opłacać. Polecam nieruchomości, a nie ku*wa konto w banku… bawię się mocno w menadżerkę, mam zajebistych fighterów w KSW i nie tylko.’

Raper napomknął również o współpracy z Polsatem przy gali FFF oraz z Warner Music. W styczniu ubiegłego roku zaczął współpracę z profesjonalnym managementem zawodników sportów walki — Artnox

Do Teamu Artnox Fight Sport dołącza kolorowy ptak polsko/chorwackiej sceny muzycznej, a także mixmartialarts RED aka BalkanBoy — Ernest „Red” Ivanda będzie odpowiedzialny za wyszukiwanie talentów na Bałkanach, we Francji oraz w krajach południowych. A do tego wraz z Redem ogłosimy już niedługo newsa, który powali na kolana nasze polskie piekiełko MMA czytamy w facebookowym poście

Nie można zapomnieć, że Ernest działał również z CGMem. Na ich youtubowym kanale miał swój własny segment pt. ”CZERWONA KARTKA PODCAST”. Wystąpili u niego tacy goście jak: Blanka Lipińska, Malik Montana, Jan Błachowicz, czy Dziarma. O tym przedsięwzięciu mówi:

To jest akurat totalny fun, przypomina mi to stare dobre czasy, a mam do nich sentyment, kiedy byłem prezenterem w MTV. Lubię, kiedy to nie jest wywiad, a bardziej rozmowa. tłumaczy w rozmowie z Winim.

CZŁOWIEK ORKIESTRA

No i w końcu istna wisienka na torcie, crème de la crème, czyli Wujek Samo Zło, który miał najbardziej barwną życiową karierę spośród wszystkich dziś omawianych.

Niegdyś wcielał się w prowadzącego programu ”Rap Kanapa”, gdzie przeprowadzał rozmowy z rapowymi personami. Wzięli w nim udział m.in.: Grubson, Bisz, Donatan, Pono. Jednak tutaj dalej krążymy wokół muzyki, a czy wiecie, że Wujek miał krótki romans z polityką? Kandydował on z komitetu ”Wygra Warszawa” na radnego dzielnicy Wola w Warszawie. Maciej ma na koncie również kilka akcji konferansjerskich. Prowadził hip-hop night battle, czy Rap History Battle. Sporty walki też musiał odbębnić – stoczył walkę z Arabem na gali FEN 24. Odniósł on wówczas porażkę, przegrywając w drugiej rundzie. Nie możemy zapomnieć o jeszcze jednym występie Wujka w pewnym programie telewizyjnym. Mowa tu o ”Ninja Warrior Polska”, gdzie uciekał przed ludźmi przebranymi w stroje t-rexa… Jestem skłonny stwierdzić, że Wujek ma potężne parcie na szkło i lubi zabierać głos przed kamerą. Przygotowałem nawet listę wybranych stacji/kanałów, w których miał on swój gościnny udział: Gazeta Polska VD, Superstacja, Polskie Akcenty w Zagranicznych Filmach, Żołnierze Chrystusa, czy telewizja TVP. Myślę, a nawet jestem przekonany, że to tylko część pozycji z długiego cv Wujka Samo Zło aka człowieka orkiestry.

fot eldo. Galeria Wileńska: https://www.facebook.com/page/229925377022391/search/?q=eldo

fot.Wujek: kadr z filmu WUJEK SAMO ZŁO vs ARAB (ringpolska), Łona: kadr z klipu ”Błąd”, Red: kadr z wywiadu dla MMA – bądź na bieżąco, wuwunio: kadr z video Pal Hajs TV – 144 – Szósty Zlot Patronów Pal Hajs TV

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię