Bryson Tiller dzieli się świątecznym nastrojem

Nominowany do nagrody Grammy Bryson Tiller wydaje nową świąteczną EP-kę „A Different Christmas”.

7-ścieżkowy projekt obejmuje gościnne występy artystów takich jak Justin Bieber i Poo Bear w „Lonely Christmas”, Kiana Ledé w „present”, Tayla Parx w „ain’t a lonely christmas song” i jego córka Halo (Harley Tiller) w „winter wonderland”. Nowej EP-ce towarzyszy także animowany teledysk do „lonely christmas” inspirowany programem telewizyjnym o Rudolfie Czerwononosym z lat 60.

Artysta tak opowiada o EP-ce: „Zanim przejdziemy do mojego następnego albumu, chciałem podzielić się innym specjalnym projektem. Naprawdę świetnie było nad nim pracować. Jest zainspirowany Bieberem, Arianą i jednym z moich najbardziej samotnych okresów świątecznych w historii…”.

Równie szczery i nowoczesny, Bryson Tiller pomógł zdefiniować pokolenie atmosferycznego R&B z elementami trapu. Od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu w 2015 roku, „T R A P S O U L”, pochodzący z Louisville artysta łączy delikatnie mocne melodie z eleganckimi pejzażami dźwiękowymi. Tym samym tworząc poważne historie o pożądaniu, złamanym sercu i własnych bajkowych początkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: LIL KONON: BRAKUJE MI NUMERU, W KTÓRYM WKU*WIONY RETO PĘDZIŁBY NA JESZCZE BARDZIEJ WKU*WIONYM KONIU — RECENZJA „W SAMO POŁUDNIE”

Spleciony z rozmyślaniami na temat romansów, a także zrywami machismo uderzającego w piersi, pierwszy album udowodnił jego zamiłowanie do tworzenia hitów. Piosenki takie jak „Don’t” i „Exchange” otrzymały czterokrotną platynę. Sam „T R A P S O U L” pokrył się trzykrotną platyną. Tiller kontynuował budowanie swojego sukcesu dzięki „True to Self” z 2017 roku, refleksyjnemu albumowi, który zadebiutował na 1. miejscu listy albumów Billboard 200, zanim ostatecznie uzyskał status złotej płyty. W tym samym roku pojawił się na pożądliwym i zaraźliwym singlu DJ Khaleda i Rihanny „Wild Thoughts” (sześciokrotna platyna). Z kolei, w następnym roku dołączył do H.E.R. na kontemplacyjnym singlu „Could’ve Been” (podwójna platyna).

W 2020 roku potwierdził swój status jako twórca smaku R&B wydając „A N I V E R S A R Y”, płytę wydaną w piątą rocznicę jego pierwszego albumu. Zawierający produkcję Noah „40” Shebiba, gościnne wystąpienie Drake’a („Outta Time”), a także stylizacje trapsoul, które uczyniły go gwiazdą, album jest zarówno hołdem dla fanów, jak i przypomnieniem statusu Tillera jako siły kształtującej gatunek. Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się na „Luv Is Dro”, nostalgicznym singlu Jacka Harlowa z Kentucky. Teledysk do utworu zyskał ponad 3,6 miliona wyświetleń w YouTube od czasu jego wydania.

Łącząc szczerość z inwencją twórczą, Tiller zapewnił sobie ponad 8,8 miliarda streamów, 2,4 miliarda wyświetleń wideo na całym świecie, wiele nagród BET, nominacje do nagrody Grammy i spuściznę jako jeden z najbardziej utytułowanych artystów R&B z Kentucky.

Lista utworów „A Different Christmas”:
1. be mine this christmas
2. cold december interlude
3. presents (feat. Kiana Ledé)                  
4. i’ll be home
5. lonely christmas (feat. Justin Bieber & Poo Bear)
6. ain’t a lonely christmas song (feat. Tayla Parx)
7. winter wonderland (feat. Halo)

Ciekawe tematy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz!
Podaj swoje imię

Ciekawe tematy