Powrót Travisa Scotta do bezkresnych lat dzieciństwa, spowodował wydanie w 2018 roku hitowego albumu „Astroworld”. Opublikowany krążek, przerodził się w stworzenie nowego miejsca rozrywki dla fanów muzyki Travisa, do czasu.
Festiwal Astroworld zapoczątkowany przez Travisa Scotta, przechodzi do historii, jako synonim nieodpowiedzialnej organizacji i braku racjonalnego myślenia. W jednym momencie, dziesiątki tysięcy ludzi styka się ze sobą, powodując śmiertelne w skutkach zagrożenie. Podczas tegorocznego wydarzenia ginie 8 osób, a ponad 300 wymaga niezbędnego leczenia. W czasie grania przez rapera jednego z numerów, ratownicy reanimują dwójkę młodych osób, podczas gdy reszta słuchaczy nie widzi w tym przeszkody, aby świetnie się bawić.
ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA NA KONCERCIE TRAVISA — 8 OSÓB NIE ŻYJE
Fragmentami Travis próbuje zapanować nad kataklizmem, jednak nie wiadomo jak bardzo skutecznie. Zniszczone bramki i chaotycznie przedostający się ludzie powodują dreszcz na ciele. Przy festiwalowym sklepie w ruch idą paralizatory, które na jakiś czas zatrzymują napierający tłum. Ścisk tysięcznego tłumu w trakcie pogo zamienia się w pole bitwy, niosące za sobą śmiertelne żniwo.
Śmierć na koncercie 50-Centa i Jay-Z (Toronto, 2003)
Msemaji Granger zmarł w szpitalu w wyniku ran postrzałowych, po tym, jak na koncercie raperów postrzelili go nieznani mężczyźni. Przebieg koncertu wyglądał spokojnie, ale po godzinie 22, gdy słuchacze rozchodzili się do domów, na parkingu do Grangera zbliżyło się dwóch mężczyzn. Oddali w jego kierunku wiele strzałów, z których jeden trafił zmarłego w głowę. Granger został przewieziony do szpitala St. Michael’s Hospital w bardzo ciężkim stanie i pomimo wysiłków lekarzy nie przeżył postrzałów.
Wybuch bomby podczas koncertu Ariany Grande (Manchester, 2017)
Chwile po zakończeniu wydarzenia będącego końcem globalnej trasy Dangerous Woman Tour w okolicach wyjścia doszło do detonacji. Przyczyną wybuchu był samobójczy atak terrorystyczny 22-letniego Salmana Abediego z rodziny libijskich imigrantów. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. Eksplozja przyczyniła się do śmierci dwudziestu trzech osób, w tym polskiej pary. Półtora tygodnia później odbył się charytatywny koncert One Love Manchester, którego dochód został przeznaczony dla rodzin ofiar i poszkodowanych.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: ŻALUZJA SOLONEZ OD 7. MIESIĘCY PRZEBYWA W WIĘZIENIU
Zamach na francuski Bataclan (Paryż, 2015)
Atak zamachowców na paryski teatr Bataclan był tylko jednym z kilku uderzeń terrorystów na Paryż w listopadzie 2015 roku. W czasie koncertu zespołu Eagles of Death Metal, grupa uzbrojonych bojowników wdarła się do środka i zabiła łącznie ponad 100 osób, w tym managera zespołu. Dni listopada 2015 roku były tragiczne dla Paryżan, a ostatni tak duży atak miał miejsce 77 lat temu.
Najtragiczniejszy epizod polskiej muzyki (Gdańsk, 1994)
Podpalona z premedytacją jedna z drewnianych trybun, przyczyniła się do katastrofalnego pożaru, który pochłonął życie siedmiu osób. Tego dnia swój koncert grała grupa Golden Life. Gdy zgasło światło, ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Ludzie w popłochu rzucili się do jedynego czynnego wyjścia, a panika ogarnęła wszystkich. Sprawcy do tej pory nie udało się ustalić, ale przed sądem stanęli organizatorzy, którzy usłyszeli zarzuty nieprzestrzegania przepisów przeciwpożarowych.
fot. okładka albumu